Земля

Чому комарів неможливо знищити

Комарів не дарма вважають найнебезпечнішими істотами нашої планети: вони поширюють хвороби, які щорічно вбивають як мінімум два мільйони людей по всьому світу. Так чому ми досі від них не позбулися?

Науці відомо більше ніж три тисячі видів комарів, що відносяться до 38 родів. Більшість з них, втім, харчуються не кров’ю людини, а нектаром. П’ють людську кров виключно жіночі особини. Однак вплив цих нечисленних видів на людину воістину руйнівний: комарі можуть виступати в ролі переносників небезпечних для здоров’я і життя людини захворювань – хвороботворних бактерій, вірусів і паразитів. Інфіковані комарі здатні безпечно для самих себе переносити віруси й паразити від людини до людини. Вони беруть участь в передачі різних типів захворювань більш ніж у 700 мільйонів осіб в рік, переважно в Африці, Південній Америці, Центральній Америці, Мексиці, Росії і більшої частини Азії, з мільйонами смертей – як мінімум два мільйони людей щорічно вмирають від цих хвороб, а показник захворюваності у багато разів вище офіційно зареєстрованого.

Так чи не простіше взяти і знищити всі комарині види, які переносять смертельні захворювання? Звичайно, ні.

Річ у тім, що знищення комарів викличе в природі величезний негативний ефект. Комарі, що харчуються квітковим нектаром, грають важливу роль в запиленні, вони є їжею для птахів і кажанів, а їх личинками живляться риби і жаби. Проблема полягає ще і в тому, що нішу, яку займали комарі, неминуче займуть інші комахи, не менш небезпечні для здоров’я людини. Більш того, саме комарі роблять тропічні дощові ліси непридатними для життя людини, що захищає їх від знищення.

Хоч би що там було, повне знищення комарів – практично нездійсненне завдання, а головне, безглузде.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments