Земля

Темрява буде наступати все частіше

Нове дослідження показує, що відключення електроенергії по всьому світу стануть регулярними, а дефіцит електрики буде поглиблюватися.

У сучасному технологічному світі важко уявити життя без електрики. Однак дні і вечори без комп’ютерів, мобільних телефонів, розважальних систем, в хаосі непрацюючої транспортної системи можуть стати більш поширеним, ніж сьогодні.

Нове дослідження, проведене професором архітектури Х’ю Бердом з Університету Лінкольна, Великобританія, і доцентом соціології Стівом Метьюменом з Університету Окленда, Нова Зеландія, показує, що сьогоднішні випадкові збої в подачі електроенергії в майбутньому будуть відбуватися все частіше і стосуватися все більших територій.

Згідно з результатами дослідження, відключення електроенергії стануть більш регулярними по всьому світу, оскільки споживання електроенергії зростає набагато швидше, ніж вводяться в дію нові генеруючі потужності і розподільні мережі. Це дуже серйозна проблема, адже сьогодні електрика необхідна для найважливіших процесів, що забезпечують життєдіяльність цивілізації: очищення води, стоків, виробництва та зберігання їжі, транспорту, зв’язку і т.д. Електрика — це критично важлива частина сучасної інфраструктури, проте електропостачання є менш надійним, ніж прийнято вважати.

nyc_blackout

Місто, що залишилося без електрики, не просто позбавляється всіх зручностей. Без електрики життєдіяльність міста припиняється, а його жителі піддаються підвищеній небезпеці

Ґарантоване електропостачання знаходиться під загрозою через обмеженість ресурсів, виснаження запасів викопного палива, недосконалість технологій, що використовують поновлювані джерела енергії. Крім того, в більшості країн існує проблема старих мереж розподілу енергії, наприклад в США майже три чверті ліній електропередачі старші 25 років.

Інвестиції в інфраструктуру по всій Європі і США залишаються дуже низькими, і сьогодні системи виробництва електроенергії є більш крихкими, ніж здаються. Як приклад можна навести випадок в Італії, коли два впавші дерева на 18 годин залишили майже всю країну без електрики.

28 вересня 2003 в Італії сталася на перший погляд рядова подія: дерево впало на швейцарську лінію електропередач Lukmanier Pass. Внаслідок відключення лінії, надмірне навантаження лягло на сусідню лінію San Bernadino. Однак, за збігом обставин, через 24 хвилини після відключення лінії Lukmanier Pass, дерево впало і на дроти лінії San Bernadino. У результаті відключилися дві критично важливі лінії, і Італія виявилася відрізаною від електричної мережі Європи. Падіння напруги викликало відключення декількох італійських електростанцій на півночі країни, в результаті чого країною пройшла лавина відключень електрики.

Хоча більшість відключень відбувається через несправність енергосистеми, дослідники вказують на зростання кількості відмов через брак електроенергії. Зокрема, в США використання електроенергії домашніми господарствами збільшилося на 1300 % в період між 1940 і 2001 роками. При цьому зростання споживання триває, і очікується вибух попиту в міру поширення електромобілів і систем кондиціонування повітря.

В останні кілька десятиліть кондиціонери є найвагомішим фактором збільшення споживання електроенергії. Також, вони є головною причиною стрибка споживання енергії в літній період, коли відбувається найбільша кількість відключень енергії. В даний час розвинені країни витрачають на кондиціонування стільки ж енергії, скільки споживали 60 років тому на всі потреби: від домогосподарств до промисловості. Більше того, аналогічна тенденція починає проявлятися і в таких країнах, як Китай та Індія.

В даний час перебої в постачані електроенергії викликають найбільше занепокоєння з точки зору фінансових втрат. Наприклад в США перебої в подачі електроенергії щорічно викликають збитки в розмірі $ 180 млрд. Однак, людство в найближчі десятиліття зіткнеться з більш серйозною проблемою: відключення електрики збільшить рівень злочинності, піддасть небезпеці життя людей, може спровокувати соціальні кризи, пов’язані з псуванням продуктів харчування. Щоб попередити ці проблеми, необхідно вжити термінових заходів щодо запровадження в дію нових потужностей і модернізації електророзподільних мереж.

Натхнення: rnd.cnews.ru

Кнопка «Наверх»