Наука

Математична модель мозку дозволить ШІ мислити як людині

Вчені представили концепцію моделі на основі ШІ, яка вміє мислити як людина. Дослідники вже представили її першу збірку.

Дослідники пояснили, що фахівці в області когнітивних і нейронаук намагаються зрозуміти, як нейронна активність в мозку переходить в мову, математику, логіку, міркування, планування та інші функції. Якщо вченим вдасться сформулювати роботу мозку в термінах математичних моделей, то вони відкриють можливість для створення систем штучного інтелекту (ШІ), які зможуть імітувати людський розум.

Команда вчених запропонувала створити концепцію математичної моделі мозку під назвою «взаємодіючі рекурентні мережі». У цій моделі мозок розділений на кінцеве число областей, кожна з яких містить кілька мільйонів нейронів. Усередині кожної області нейрони взаємодіють один з одним, причому всі вони мають зв’язки з кількома іншими областями. Ці міжобласні зв’язки можуть бути порушені або загальмовані.

Ця модель вже забезпечує випадковість, пластичність і гальмування. Випадковість означає, що нейрони в кожній області мозку з’єднані випадковим чином. Крім того, різні області мають випадкові зв’язки між собою. Пластичність дозволяє змінювати зв’язки між нейронами і областями під впливом досвіду і навчання. А гальмування означає, що в будь-який момент часу порушено обмежена кількість нейронів.

Разом з групою вчених з різних академічних інститутів, дослідники докладно описали цю модель в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Поки модель знаходиться на рівні збірки – вона вміє робити набір операцій, що дозволяють обробляти, зберігати та видавати інформацію.

Дослідники припускають, що збірки й складальне обчислення є моделлю, що пояснює когнітивні функції мозку, такі як міркування, планування і мову. При цьому велика частина пізнання може відповідати цій моделі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button