Наука

Вчені заявили про високий ризик появи нових коронавірусів

Британські вчені з допомогою методу машинного навчання з’ясували, що вірогідність появи нових коронавірусів висока.

Image by fernando zhiminaicela from Pixabay

Автори пояснюють, що новий вірус з’являється коли два різні штами заражають тварину одночасно, викликаючи рекомбінацію вірусного генетичного матеріалу в одній клітині.

Наразі існує основна теорія появи SARS-CoV-2: він виник в результаті такої гомологічної рекомбінації різних штамів коронавірусів кажанів, і потім був перенесений на людину через проміжного господаря, який виступав в якості резервуара. Таким проміжним господарем, ймовірно, був один з видів панголінів.

У новій роботі дослідники з’ясували, що кількість асоціацій між видами ссавців і штамами коронавірусу на цю мить більше в 11 разів, ніж вважалося раніше. Крім того, за їхніми оцінками, існує майже в 40 разів більше видів ссавців, які можуть бути заражені різноманітними наборами штамів COVID-19.

Наприклад, азіатська пальмова цівета і великий підковоподібний кажан можуть бути господарями для 32 і 68 різних коронавірусів відповідно.

Виявлення видів з потенційно високим ризиком для генерації нових штамів коронавірусу необхідно для посилення нагляду за поширенням зоонозних вірусів, зазначають автори.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments