Людина

Медики назвали 5 небезпек тривалих перельотів

З приходом весни у людей починається перша хвиля довгоочікуваних відпусток, і навіть ризик підхопити коронавірусну інфекцію багатьох не зупиняє їх бажання відправитися за тисячі кілометрів від дому. Проте медики попереджають: авіаподорожі повинна передувати правильна підготовка, оскільки тривалі перельоти можуть нести загрозу здоров’ю. Лікарі перерахували 5 з них.

Медики назвали 5 опасностей продолжительных перелётов

По-перше, при перебуванні людини в сидячому положенні її спина навантажується набагато більше, ніж при ходьбі, а тому часті і тривалі перельоти можуть травмувати міжхребетні диски, з-за чого зростає ризик отримати грижу шийного або поперекового відділу. По-друге, страждає і вся спина, сигналізуючи про непорядок больовими відчуттями. По-третє, як наслідок першого і другого станів, пізніше з’являються стрибки артеріального тиску, цефалгія, запаморочення, оніміння пальців на руках, біль в області серця, нетримання сечі або калу.

Четверту небезпеку тривалого перебування в кріслі літака назвав ортопед-травматолог Сергій Хорошков: це розвиток артрозу або відкладення солей, а надалі – періартрит, при якому запалюються тканини, які оточують суглоби. Якщо недугу не почати своєчасно лікувати, у людини можуть виникнути сильні болі і втрата рухомості кінцівок.

По-п’яте, тривалі перельоти викликають тромбоз глибоких вен ніг, в яких утворюються згустки крові. Даний стан неофіційно називається «синдром економічного класу». Як свідчать дані Всесвітньої організації здоров’я, ризик розвитку даного захворювання підвищується в два рази після авіаподорожей, що тривають більше ніж 4 години. Тромб може призвести до раптової смерті людини через зупинку серця.

Для того щоб зробити переліт максимально щадним для здоров’я, рекомендується уникати знерухомлення, щогодини прогулюючись по салону, здійснюючи перекати з носка на п’ятку і назад. Також слід, перебуваючи в кріслі літака, знімати взуття, одягаючи його, тільки якщо потрібно пройтися. Ідеальним варіантом буде перевзування в капці. Для здоров’я ніг і всього організму використовуються ортопедичні устілки і компресійні панчохи, оскільки вони покращують кровообіг і зменшують схильність до набряклості.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button