Людина

Друзів об’єднує спільна біль

Вчені встановили, що біль зближує людей навіть більше, ніж щастя і радість. Результати роботи були опубліковані в журналі Psychological Science.

Фахівці з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії довели, що саме біль – це з’єднуюча ланка в дружбі між людьми.

foto_cikavosti_15.09.2014-011_resized

У першому експерименті взяли участь 54 студента, які були розділені на невеликі групи. Учасники повинні були збирати кульки з дна певної ємності і складати їх в коробку. Різниця між випробовуваними групами була в тому, що одну ємність наповнили крижаною водою, а іншу – водою кімнатної температури. У другому експерименті випробувані повинні були стояти на одній нозі і робити напівприсяд з упором на стіну. Звичайно ж, сидіти в такій позі більш важке завдання, адже положення стоячи дозволяла змінити ногу з однієї на іншу.

Читайте також: Випробування дружби (відео)

Після випробувань кожного питали, як було співпрацювати з таким колективом і, що було важче. І як не дивно, абсолютно всі учасники хворобливих досліджень, розповіли, що їм було простіше разом з підтримкою.

“Всі учасники були обрані випадковим чином. Єдине, що їх об’єднувало – це спільне завдання “, – відзначає доктор Брок Бастіан (Brock Bastian), провідний автор роботи.

Весь колектив зміцнився і всі співпереживали один одному. На третьому етапі дослідження були запрошені добровольці, їм була дана можливість вибрати цифру від 1 до 7. Якщо всі члени команди вибирали 7, то вона перемагала, а коли цифри були різні, то перемагав той, хто вибирав найменшу цифру.

Як виявилося, учасники, які пережили біль, керувалися єдиною метою і вибирали тільки 7.

Результати дослідження продемонстрували, що біль змушує людей зближуватися і співпереживати за своїх товаришів по команді, ризикувати, а в деяких випадках підставляти самих себе.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button