Екологія

Менш ніж за 50 років багато видів прісноводних риб скоротилися на 76 відсотків

За даними нового звіту коаліції екологічних організацій, прісноводні мігрувальні риби належать до числа найбільш вразливих тварин на планеті.

Глобальна оцінка, описана як перша у своєму роді, показала, що популяції мігрувальних прісноводних риб скоротилися на 76 відсотків у період між 1970 і 2016 роками — висщі темпи скорочення, ніж як морських, так і наземних мігрувальних видів.

«Ми думаємо, що мігрувальна прісноводна риба може опинитися в ще більшій небезпеці, чим  зазначається у звіті», — говорить провідний автор доповіді Стефані Дейнет з Зоологічного товариства Лондона (ZSL).

«Додавання відсутньої в цей час інформації з тропічних регіонів, де зростають загрози втрати і деградації місць проживання, надмірної експлуатації та зміни клімату, безсумнівно, змінить криву втрат».

Опубліковане на веб-сайті некомерційної природоохоронної організації World Fish Migration Foundation, дослідження спирається на Індекс живої планети, базу даних глобального біорізноманіття, керовану ZSL і Всесвітнім фондом дикої природи.

У ньому наголошується, що в Європі спостерігається найбільше скорочення кількості мігрувальних прісноводних риб — там за останні п’ять десятиліть популяція різко впала на 93 відсотки.

За нею слідує Латинська Америка і Карибський басейн з падінням на 84%.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»