Екологія

Європа збирається виробляти біопаливо з заводських газів

Три компанії оголосили про намір створити в Європі перші дослідні виробництва біоетанолу з газів, що утворюються в процесі виробництва сталі. Пілотний проект забезпечить півмільйона машин екологічним і безкоштовним паливом.

Варто зазначити, що порівняно з традиційними викопними видами палива біоетанол дозволяє скоротити викиди парникових газів більш ніж на 80%. Кожна тонна біоетанолу замінює понад 800 літрів бензину, а також скорочує викиди вуглекислого газу на 2,3 тонни. Однак сучасні технології виробництва біоетанолу засновані в основному на переробці рослинної сировини. Це вимагає використання сільськогосподарських земель та роботи фермерів, що негативно позначається на ринку продовольства.

Новий проект передбачає утилізацію газів, які утворюються на металургійних виробництвах. Приблизно 50% вуглецю, що використовується, при високотемпературній обробці металів, випаровується у вигляді окису вуглецю. Зазвичай відпрацьовані гази спалюються, а вуглекислий газ, що утворився, викидається в атмосферу. Нова технологія компанії LanzaTech заснована на мікробному бродінні, з допомогою якого вуглекислий газ перетворюється на біоетанол.

На початковому етапі буде запущена установка потужністю 16 тис. тонн. У 2018 р. буде створена більш потужна — 47 тис. тонн. Пілотний проект має довести економічну ефективність нової технології.

Якщо технологія продемонструє свою ефективність, то вона відіграє помітну роль на ринку нафтопродуктів та поліпшить екологічну ситуацію в Європі.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button