Технології

Створена тканина для одягу, здатна замінити кондиціонер

При цьому у розробки є й інші сфери застосування

У мережі з’явилася інформація про те, що американськими дослідниками з ACS Applied Materials & Interfaces була створена тканина для одягу, здатна замінити кондиціонер. Це стало реальним завдяки використанню вологи, що випаровуватися зі шкіри.

Так, в основу нового матеріалу ліг процесу електроспінінгу поліуретану і теплопровідного наповнювача в нановолокниті мембрани. Самі мембрани, завдяки величині порам, дозволяють поту випаровуватися зі шкіри, при цьому повітря продовжує циркулювати. У свою чергу нанолисти нітриду бору утворюють мережу, яка проводить тепло зсередини назовні. Таким чином, при правильному проєктуванні одягу, новий матеріал дозволить замінити величезні кондиціонери, оскільки з його допомогою людське тіло чудово впорається з охолодженням без використання побутової електроніки.

Варто зазначити, що автори дослідження також заявляють, що їх розробка може бути використана не тільки в області персонального охолодження, але і в опріснені морської води і управлінні температурою електроприладів.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»