Всесвіт

Менше, ніж нескінченність: космос стає орбітальним звалищем

У навколоземному космічному просторі з’являються все нові об’єкти, будь то зонди, надіслані різними урядами, або випробувальне обладнання, що запускається зростаючим числом комерційних компаній. Тільки протягом наступних п’яти років американські компанії планують відправити в космос 15 000 супутників.

Навколоземний простір стає все більш обмеженими, і все це зводиться до того, що люди не визнають навколоземний простір як обмежений ресурс.

«Космічний простір може бути нескінченним, але область космосу навколо Землі, куди ми відправляємо супутники, обмежена», — сказав Моріба Джа, доцент аерокосмічної техніки в Університеті Техасу в Інституті Одена в Остіні.

За його словами, якщо ми не будемо обережні, наш супутниковий зв’язок, інфраструктура безпеки, і навіть майбутнє освоєння космосу знаходяться під загрозою.

Меньше, чем бесконечность: космос становится орбитальной свалкой

Джа — фахівець з астродинаміки (руху об’єктів у космосі). Він також є експертом з космічного сміття і вважає, що для захисту майбутнього нашої планети нам необхідно охороняти навколоземний космічний простір і інформувати громадськість та політиків про космічну стійкість. Джа до того, як стати експертом в області астродинаміки, починав зі служби у ВПС після того, як він закінчив середню школу. Він каже, що згадує, як дивився в небо, коли виконував вартову службу вночі, і вперше побачив рух об’єктів у небі.

Джа продовжував працювати в Лабораторії реактивного руху НАСА в якості штурмана космічних кораблів, обслуговуючи такі місії, як Mars Odyssey, Hayabusa і Mars Reconnaissance Orbiter. Він почав інтенсивно спостерігати за космічним сміттям, працюючи в дослідницької лабораторії ВПС на Мауї, Гаваї, де він використав оптичні дані для запису траєкторій космічних об’єктів.

Сьогодні Джа визнає серйозність проблеми космічного сміття і виступає за регулювання космічного руху, працюючи над зменшенням зростаючого кількості створених людиною речей у космосі і заохочуючи  до співпраці і прозорості урядових і комерційних космічних агентств.


З 1957 року на орбіту Землі було відправлено понад 50 000 штучних об’єктів. Багато з цих об’єктів згоріли в атмосфері, і в цей час на орбіті знаходиться трохи більше 17 000 досліджуваних об’єктів. Менше 10% з них — активні супутники.

Щоб зрозуміти, наскільки серйозна проблема космічного сміття, Джа говорить, що нам потрібно спочатку зрозуміти, що навколоземна орбіта діє як шосе для цих космічних об’єктів. Іншими словами, навколоземний простір містить обмежені смуги, де супутники потрапляють на орбіту.

Ці супутники використовуються для критично важливих речей, таких як телекомунікація і національна безпека, але ми покладаємося на них для збору інформації для прийняття важливих рішень у галузі сільського господарства, метеорології, кліматології і багато чого іншого.

Якщо ви не змогли отримати доступ до Інтернету через зіткнення зі супутником? Або метеорологи не змогли передбачити погоду або ураган, що насувається? Або, що ще гірше, що якщо літак втратить свою систему зв’язку в польоті? Це реальні проблеми, які все більш і більш імовірні з припливом нових об’єктів в космос.

Також важливо визнати, що більшість супутників, запущених на орбіту, ніколи не повертаються і залишаються на орбіті протягом тривалого часу. НАСА каже, що зараз на навколоземній орбіті розташовано близько 50 000 штучних об’єктів, розмір яких починається з крупинки і закінчується з розмір автобуса. Це може бути що завгодно, від старих занедбаних супутників і космічних зондів до їх частин, таких як гайки, болти і фрагменти сонячних батарей.

Кожна частина космічного сміття може також зустрічатися з іншими об’єктами на швидкостях швидше, ніж куля. Це означає, що кількість космічного сміття продовжує зростати.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть