Всесвіт

Вчені готують місію з пошуку життя недалеко від Землі (фото)

Сіднейський університет і болгарський аерокосмічний виробник EnduroSat об’єдналися для пошуку інопланетного життя в найближчій до нас зоряній системі Альфа Центавра.

Нова місія отримала назву TOLIMAN, це відсилання до стародавнього арабського імені зірки. Його підтримала організація Breakthrough Initiatives, яка також відповідає за місію, метою якої є відправка зонда з легким вітрилом до зоряної системі.

План місії TOLIMAN полягає в пошуку планет в населеній зоні навколо двох сонцеподібних зірок в системі, Альфа Центавра A і B, які розташовані в чотирьох світлових роках від Землі.

Подання художника про гіпотетичну планеті, що обертається навколо зірки Альфа Центавра B. Фото: ESO

Альфа Центавра знаходиться надзвичайно близько, пояснив керівник місії професор Пітер Тутхілл з Сіднейського університету, який також працював над розробкою режиму інтерферометрії з маскувальною апертурою NIRISS для телескопа «Джеймс Вебб».

Астрономи виявили тисячі екзопланет за межами нашої Сонячної системи, але більшість з них знаходяться в тисячах світлових років від нас і поза нашою досяжністю, – говорить Пітер Тутхілл, професор Сіднейського університету

В рамках місії TOLIMAN інженери розробляють невеликий спеціально розроблений космічний телескоп, здатний знімати неймовірно точні свідчення. Головне, щоб він вмістився в капсулу об’ємом всього 12 літрів, зберігаючи при цьому термічну і механічну стабільність. Тим часом EnduroSat розробить систему доставки для виготовленого на замовлення мінісупутників.

Ученые готовят миссию по поиску жизни недалеко от Земли
Змодельований вид подвійної системи Центавра через телескоп TOLIMAN. Фото: Сіднейський університет

Сучасні супутникові технології дозволять вченим досліджувати «наш небесний двір» і, можливо, закласти основу для перспективних майбутніх місій, що охоплюють міжзоряні порожнечі в системі Центавра, впевнені вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button