Всесвіт

З космосу отримано 234 сигналу від позаземних цивілізацій

Астрофізики заявили, що ними було виявлено 234 сигналу, які могли послати позаземні цивілізації, що мешкають поруч із зірками, схожими на наше Сонце.

b62c023d76346dc5eaeb2ea161d74528
Результати нового дослідження, присвяченого гіпотетичному інопланетному розуму, були опубліковані зовсім недавно. Робота канадських астрофізиків присвячена «незвичайним періодичним спектральним модуляціям в малій частці зірок сонячного типу» (таке формулювання привели самі вчені). Дослідники застосували Слоановський цифровий небесний огляд – проект широкомасштабного дослідження зображень та спектрів зірок і галактик, який використовує 2,5-метровий ширококутний телескоп в американській обсерваторії Апачі-Пойнт.

У центрі уваги авторів роботи були зміни інтенсивності світла зірок: всього було проаналізовано показники 2,5 млн світил. Вчені зафіксували 234 дивних сигналу, що виходять від різних зірок. Сигнали мають однакові періоди – 1,65 пікосекунди (одна пікосекунда дорівнює одній трильйонній частці (10-12) секунди).

Важливо те, що всі «інопланетні послання» прийшли від світил, які належать до спектральних класів F2-K1. Іншими словами, схожих на наше Сонце. Самі вчені говорять, що пояснити такі «зоряні метаморфози» інакше, крім як активністю інопланетян, досить важко. За словами астрофізиків, високорозвинені позаземні цивілізації можуть свідомо змінювати світність рідних зірок, щоб послати сигнал про своє існування. Для цієї мети вони, наприклад, можуть використовувати лазери.

Читайте також: 

Але навіть якщо припустити, що ці сигнали послані інопланетянами, відповісти на них аналогічним чином буде неможливо – люди ще не досягли такого рівня розвитку. Так що самі автори роботи пропонують використовувати звичайні радіосигнали.

Втім, не всі поділяють «завзяття» канадських астрофізиків. Нещодавно, наприклад, відомий фізик-теоретик Стівен Хокінг заявив, що людям, у разі отримання сигналу від «інопланетян», краще зачаїтися. А інакше ми ризикуємо повторити долю корінних американців, яких завоювали європейські колонізатори. А ще раніше він допустив існування агресивних «космічних кочівників», подібних до тих, яких ми могли бачити у фільмі «День незалежності».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button