Фото

Метелики навчились прикидатися хижаками (фото+відео)

Павліноочка атлас вважається одним з найбільших метеликів світу. Його крила в розмаху досягають 24 сантиметрів. Малюнок на них нагадує дві зміїні голови.

Цей вид сімейства павліноочок живе в тропічних і субтропічних лісах Південно-Східної Азії. Найчастіше його можна зустріти на індонезійському острові Борнео. Це сутінковий вид: павліноочка атлас літає пізно ввечері або рано вранці.

У павліноочки атлас зовсім не розвинений ротовий апарат. В стадії метелика вона не живиться і живе за рахунок поживних речовин, накопичених ще у стадії гусениці. Прожити без їжі вона може п’ять-сім днів. Цього комасі вистачає, щоб знайти пару і відкласти яйця.

В Індії павліноочку атлас культивують, адже її гусениці виділяють шовк. Його називають фагаровим. Такий шовк дуже міцний і шерстистий. Він коричневого кольору.

Brenthia hexaselena

Метелик Brenthia hexaselena мешкає в Коста-Ріці. Своїм зовнішнім виглядом і навіть рухами він копіює павука Phiale formosa. Ілюзія настільки переконлива, що павук розкриває обман лише в 6% випадків, стверджують вчені.

Бабочки научились притворяться хищниками
Вперше цього метелика описали в 1909 році.

Phiale formosa, якого копіює метелик, належить до сімейства павуків-скакунів, які живуть не тільки в тропічних лісах, але й у помірній зоні лісів, гір і навіть пустелях. Один з видів був знайдений навіть на вершині Евересту. Це активні денні мисливці.

Dynastor darius

Dynastor darius — один з видів метеликів в сімействі німфаліди. Вони мешкають в Мексиці, Центральній і Південній Америці.

Бабочки научились притворяться хищниками

У стадії лялечки, яка триває 13 днів, Dynastor darius висить на нижній стороні листа або стовбурі дерева під особливим кутом. Така поза разом з незвичайним забарвленням робить лялечку схожою на змію. Це відлякує птахів і інших хижаків.

Pseudosphex laticincta

Метелик Pseudosphex laticincta був знайдений в Гватемалі і вперше описаний у 1898 році. Він майстерно маскується під осу, щоб убезпечити себе від цього хижака.

Бабочки научились притворяться хищниками

Схожість настільки велика, що розпізнати метелика і відрізнити його від оси буває дуже складно навіть людям.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button