Головна / Фото / Унікальна фотографія темного вихору, що бушує в атмосфері Юпітера

Унікальна фотографія темного вихору, що бушує в атмосфері Юпітера

Космічний корабель NASA Juno зобразив приголомшливе зображення загадкового «темного вихору» колосальних розмірів, що бушує на поверхні Юпітера.

Апарат зробив цей знімок під час свого 20-го прольоту по орбіті планети 29 травня, коли Juno знаходився на відстані 14,8 км від хмарного покриву планети. Корабель, що досяг газового гіганта ще в 2016 році, продовжує постачати вчених на Землі дивовижними зображеннями турбулентних завихрень в атмосфері планети.

Згідно з новим релізом NASA, зображення було спеціально підмальоване для того, щоб найбільш чітко передати контраст між лійкою вихору та оточуючими її яскравими хмарами, які буквально «спалахнули на сонці». Вчені Джеральд Ейхштадт і Шон Дорані створили це зображення, використовуючи дані, отримані за допомогою камери JunoCam, і назвали його «Безодня Юпітера».

Нагадаємо, що зараз Juno зробив приблизно половину своєї ризикованої місії, переживши навіть радіаційну хвилю, викликану потужним магнітним полем газового гіганта. Цей космічний корабель неодноразово ставив рекорд максимального наближення до Юпітера, і саме завдяки йому астрономи регулярно отримують безцінні відомості про склад і зовнішній вигляд атмосфери гігантської планети.