Наука

Мікопротеїн після тренування виявився вдвічі ефективнішим від молочного білка

Вегани і люди з непереносимістю тваринних білків зможуть тренуватися з високою результативністю.

Вчені з Університету міста Ексетер з’ясували, що мікопротеїн (Mycoprotein) виявився відмінним «будівельним матеріалом» для росту м’язів — кращим, ніж молочний білок. Стаття про це опублікована у виданні American Journal of Clinical Nutrition.

Результати роботи показують, що мікопротеїн може бути використаний як чудове джерело білка в складі гнучкої дієти, яка вимагає альтернативних протеїнів в достатній кількості: наприклад, у спортсменів з особливостями метаболізму.

Мікопротеїн — продукти, виготовлені з міцелію гриба (як правило, це штам ґрунтового Fusarium graminearum), які пройшли спеціальну обробку і ферментацію. Вони відносно легко вирощуються, мають волокнисту структуру, що нагадує м’язові волокна їстівних тканин тваринного походження, а при вирощуванні й виготовленні менше шкодять довкіллю, ніж м’ясна худоба.

Автори роботи провели дослідження, для якого залучили 20 здорових юнаків-спортсменів. Учені перевірили, як протеїни двох типів засвоювалися і сприяли зростанню м’язів, будучи прийнятими безпосередньо після тренування з обтяженням.

Виявилося, у тих, хто приймав молочний білок, темпи росту м’язів збільшувалися в середньому на 60%, а у тих, хто приймав замінник м’яса, створений на основі мікопротеїна, — більш ніж удвічі. Це показує, що мікопротеїн може бути ефективним джерелом білка для стимулювання росту м’язів.

Показники нарощування м’язової маси вимірювали протягом декількох годин після споживання білка. Тваринні білки, такі як молоко, служать відмінним джерелом для росту м’язів, тому стають еталоном для порівняння успішності потенційних альтернативних джерел протеїнів.

Вживання білків викликає збільшення кількості амінокислот — їх «будівельних блоків» — в крові. М’язи «забирають» ці вільні амінокислоти й використовують їх для будівництва нових клітин, простимульованого фізичними навантаженнями.

Як відзначають автори роботи, такі альтернативні білки, як мікопротеїн, можуть бути дуже корисні для людей, які хочуть тренуватися або набирати м’язову масу, відновлюючись після вимушеного стану нерухомості, але при цьому не хочуть або не можуть вживати тваринні білки.

«Наші дані показують, що мікопротеїн може стимулювати зростання м’язів протягом декількох годин після тренування у порівнянні з типовим тваринним білком-компаратором (молочним білком) — і ми з нетерпінням чекаємо, чи зможуть ці механістичні результати призвести до результатів на більш тривалих дослідженнях тренувань для різних вибірок», — говорить Бенджамін Уолл, доцент кафедри фізіології харчування в Університеті Ексетера.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button