Технології

Найбільший в Європі зелений фасад налічує 30 000 живих огорож (фото)

Ingenhoven Architects з допомогою нещодавно завершеного Kо-Bogen II перетворив район всередині міста Дюссельдорф з сірого в зелений.

Багатофункціональний проєкт зосереджений навколо великого будинку, на фасаді якого знаходиться неймовірний 8 кілометровий живопліт, що робить його найбільшим зеленим фасадом у Європі, за словами архітекторів фірми.

Зелений фасад

Kо-Bogen II охоплює торгові площі, ресторани та офісні приміщення, а також підземну парковку, і розташований на ділянці, яка раніше була автомагістраллю. На жаль, інтер’єрні зображення на момент написання статті відсутні, хоча насправді саме екстер’єр є основним малюнком у цьому варіанті.

Загальний дизайн проєкту натхненний тенденцією Land Art, каже Ingenhoven Architects, і складається з головного будинку, плюс менша суміжна трикутна будівля, яка також вкрита зеленню і схилами вниз до землі, щоб дозволити перехожим отримати доступ до його даху, щоб розслабитися.

Площа головного будинку становить 42 000 кв. м (близько 452 000 кв. футів), а максимальна висота сягає 27 м (88,5 футів). На його зовнішній стороні висаджено понад 30.000 живоплотів, які були вперше вирощені в розпліднику, щоб вони могли бути доставлені з повністю розвиненими коренями.

«Граб був обраний як місцева деревина листяних порід, а відібрані сорти зберігають своє листя взимку», — пояснює архітектор Інгенховен. Навесні огорожі блищать свіжим, світло-зеленим листям, яке влітку поглиблюється до насиченого, темно-зеленого, а восени до золотисто-коричневого». Ця зелень покращує мікроклімат міста — влітку вона захищає від сонячних променів і зменшує міське тепло, зв’язує вуглекислий газ, зберігає вологу, поглинає шум і підтримує біологічну різноманітність. Екологічна вигода від грабових живоплотів дорівнює приблизно 80 повністю зростаючим листяним деревам».

Природно, всі ці зелені насадження потребують значного догляду, і один з представників повідомив нам, що садівники будуть три рази в рік проводити обрізку живоплоту за допомогою типових інструментів для обрізки. Дощова вода збирається на даху і використовується для поливу живоплотів. Крім того, встановлюється сенсорний водопровід, щоб огорожі продовжували отримувати достатню кількість води, коли дощу немає. По мірі того, як все осідає, весь зелений фасад ретельно контролюється, і кожну рослину можна оглянути вручну за допомогою пішохідних доріжок, розташованих за живоплотами.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть