Земля

Мікромережі не залишать місто без електрики навіть при кліматичній катастрофі

Нове дослідження показує, що встановлення мікросхем, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, гарантує, що критично важливі запаси енергії не закінчаться.

Повені залишають тисячі людей без електрики – автори нової роботи заявили, що мікромережі можуть допомогти містам пережити наступну катастрофу.

Мікромережі – це групи будинків і підприємств, які використовують, генерують і спільно використовують електроенергію. Коли основна мережа вийшла з ладу, вони можуть відключитися від неї і продовжувати працювати. Концепція передбачає використання альтернативних джерел енергії, перш за все сонячних або вітрових електростанцій. Також повинні використовуватися сучасні цифрові технології, які будуть розподіляти навантаження.

Наявність енергопостачання під час будь-якої катастрофи і після неї – це життєва необхідність, але зазвичай навіть якщо електрика, то воно надходить з перебоями. Через зміни клімату все частіше відбуваються руйнівні повені і пожежі, це призводить до пошкодження електричних стовпів та проводів.

Мікромережі зазвичай розгортають в місцях, де подача електроенергії з основної мережі — це дорого або складно організувати. Але мікромережі також можуть забезпечити надійне енергопостачання в районах, схильних до стихійних лих.

Автори нової роботи вивчили дослідження про те, як різні країни і регіони реагують на стихійні лиха, зокрема, як розміщують і використовують мікромережі. Ці конструкції витримували повені і землетруси. В результаті автори зробили висновок, що мікромережі можуть допомогти невеликим містам або громадам користуватися електроенергією навіть під час і після кліматичних катастроф.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button