Технології

Мікророботи, які лікують зламані кістки

Вчені зі Швеції та Японії представили технологію відновлення кісткової тканини за допомогою мікророботів. Колись такий метод загоєння зламаних кісток може міцно увійти в наше життя.

Olov Planthaber

Новий метод натхненний тканиною джерельця, яке дозволяє черепам немовлят залишатися м’якими і гнучкими при проходженні через родовий канал, але незабаром після цього твердне і перетворюється в міцну кістку. Створений дослідниками матеріал являє собою тонку смужку гідрогелю, отриманого з альгінату водоростей.

Одна сторона цієї смуги покрита електроактивним полімером, що називається поліпіролом (PPy), тоді як інша містить біомолекули, відомі як нанофрагменти плазматичної мембрани клітинного походження.

Коли до матеріалу прикладається електричний струм низької напруги, PPy починає збільшуватися в об’ємі. Оскільки полімер знаходиться тільки на одній стороні смужки, ця реакція змушує її згинатися в одну сторону. Вирізаючи різні візерунки на матеріалі, можна змусити смужку приймати різні форми, наприклад, півколо або спіраль.

З іншого боку, оскільки PMNF отримані з клітин, що беруть участь у процесі розвитку кісток, вони природним чином мінералізуються і тверднуть, перетворюючись на кістку, коли їх поміщають всередину людського тіла. У лабораторних експериментах вчені успішно змусили смужки матеріалу обернутися навколо курячих кісток в середовищі для культивування клітин. Ці смужки згодом перетворилися на штучну кістку, яка зрослася з курячою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button