Земля

Вік Homo sapiens виявився 230 000 років

Вік найдавніших скам’янілостей Homo sapiens у Східній Африці довгий час був невизначеним. Тепер датування потужного виверження вулкана в Ефіопії показує, що вони набагато старше, ніж вважалося раніше.

«Паралельні» людства могли зникнути через зміни клімату / © amp.akcenty.com.ua

Останки, відомі як Омо I, були знайдені в Ефіопії наприкінці 1960-х років, і відтоді вчені намагаються точно датувати їх, використовуючи аналіз шарів вулканічного попелу вище і нижче відкладень, в яких були знайдені скам’янілості.

Міжнародна група вчених, очолювана Кембриджським університетом, переглянула вік останків Омо I і Homo sapiens як виду. Попередні спроби датувати скам’янілості припускали, що їм було менше 200 000 років, але нове дослідження показує, що вони повинні бути старше колосального виверження вулкана, що стався 230 000 років тому. Результати опубліковані в журналі Nature.

Людство стало старше на 30 тисяч років

Останки Омо I були знайдені у формації Омо Кібіш на південному заході Ефіопії, в Східноафриканській рифтовій долині. Цей регіон є областю високої вулканічної активності і джерелом великої кількості стародавніх людських останків і артефактів, таких як кам’яні знаряддя. Датуючи шари вулканічного попелу вище і нижче шару скам’янілості, вчені ідентифікували Омо I як найперше свідчення існування нашого виду, Homo sapiens.

Дослідники кажуть, що, хоча це дослідження показує новий максимальний вік виду Homo sapiens у Східній Африці, можливо, що нові знахідки та нові дослідження зможуть уточнити цей показник. Є ймовірність, що перші представники цього виду з’явилися ще раніше, ніж 230 000 років тому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button