Технології

Бетонні стіни стануть акумуляторами енергії для будинків

Деякі акумуляторні батареї здатні не тільки накопичувати енергію, а й грати роль структурних елементів. Вражаючих успіхів в цьому напрямку досягли вчені з Технічного університету Чалмерса: в березні вони представили міцну «невагому» батарею з вуглеволокна для транспорту.

Інша дослідницька група того ж вузу реалізувала аналогічний підхід у сфері будівництва і розробила елементи живлення на основі бетону. Вони виготовляються з цементу, змішаного з невеликою кількістю вуглецевих волокон, які необхідні для підвищення провідності та міцності на вигин. Окремі шари матеріалу поміщаються між двома сітками з вуглеволокна. Перша з них покрита залізом і діє як анод, а друга – нікелем і грає роль катода.

Кожен квадратний метр інноваційного бетону дозволяє накопичувати 7 кВт • год. За словами дослідників, це в 10 разів перевищує показник раніше розроблених батарей на основі цементу. Правда, у сучасних елементів живлення, які випускаються промислово, щільність енергії набагато більше. Але можливість створення з бетонних акумуляторів масивних споруд компенсує обмежені характеристики.

Розробники вважають, що винахід стане при нагоді для споруди будівель, що функціонують як накопичувачі енергії, автономного електропостачання стаціонарних об’єктів, наприклад, станцій 4G-зв’язку. Об’єднання цементних батарей з сонячними панелями дозволить зробити незалежну від мережі систему живлення для датчиків і інших електроприладів, розташованих уздовж об’єктів великої протяжності, таких як автодороги й мости.

Бетонні стіни стануть акумуляторами енергії для будинків
Автор дослідження Емма Чжан підкреслює, що шари сітками з вуглецевого волокна можуть бути вбудовані в будь-яку бетонну поверхню, тому нова технологія передбачає застосування бетону, що накопичує енергію, у величезних масштабах.

Вчені відзначають, що їх розробка поки перебуває на дуже ранній стадії. Серед проблем, які ще належить вирішити, важливе місце займає питання про довговічність елементів живлення. Зазвичай бетонні споруди експлуатуються протягом десятиліть, тому необхідно або домогтися аналогічного терміну служби акумуляторів, або передбачити можливість їх заміни. Втім, дослідники з оптимізмом дивляться на можливості технології і заявляють:

“«Ми переконані, що ця концепція зробить істотний внесок в розвиток будівельних матеріалів майбутнього, наділених додатковими функціями, такими як взаємодія з поновлюваними джерелами енергії».”

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button