Земля

Мільйони затонулих кораблів за всю історію людства змінили біом Світового океану

Вчені кажуть, що ці рукотворні споруди мають важливий вплив на делікатні екосистеми на дні океанів тою мірою, яку раніше ніхто не оцінював.

За оцінками, на морському дні по всьому світу лежить близько 3 000 000 аварійних кораблів. Багато з них зроблені з дерева, і ці затоплені дерев’яні «острови» є живим середовищем для розмноження глибоководних мікробів.

Image By rorozoa

Глибоководні мікроби, що живуть на затонулих кораблях, знаходяться в самому низу підводного харчового ланцюга, тому зміни в них можуть мати ефект доміно для інших морських мешканців — і, зрештою, для всього живого на суші. “Мікробні спільноти важливо знати і розуміти, тому що вони дають ранні і чіткі докази того, як діяльність людини змінює життя в океані”, — запевняє еколог Лейла Хамдан з університету Південного Міссісіпі.

Хамдан та її колеги обрали для свого дослідження два місця корабельної аварії XIX століття в Мексиканській затоці. Вони розмістили соснові та дубові блоки навколо ділянок, від корабельної аварії до 200 метрів, і залишили там деревину на чотири місяці.

Потім дерев’яні блоки були вилучені і виміряні на наявність бактерій, архей і грибків. Мікробне різноманіття змінювалося в залежності від близькості до місць аварії, досягаючи максимуму на відстані близько 125 метрів. Тип деревини також мав значення: дуб більш сприятливий для мікробного біорізноманіття, ніж сосна.

Природні тверді середовища існування – дерева, що впали в річки та океани — вже добре відомі тим, що впливають на біорізноманіття води, в яку вони потрапляють. Це дослідження показує, що аварії, залишені людьми, також впливають на мікробне життя під водою.

Дослідники виявили, що в цілому на двох ділянках наявність затонулих кораблів збільшило мікробне багатство навколишньої води та змінило склад та схему розповсюдження біоплівки, що містить мікроби. Як і очікувалося, додатковими факторами, що впливають на мікробне життя, були глибина води та близькість до інших джерел поживних речовин, таких як дельта річки Міссісіпі.

Хоча необхідні подальші дослідження для вивчення цього явища в більш широкому діапазоні місць, цих початкових результатів достатньо, щоб показати, що корабельні аварії є важливим фактором підводного біорізноманіття.

Команда, що стоїть за цим останнім дослідженням, припускає, що інші штучні споруди, такі як нафтові вишки, можуть мати подібний вплив на глибоководні мікробіоми, і подальші дослідження знову виправдані, намагаючись з’ясувати особливості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button