Земля

Розкрита причина появи «зони смерті» всередині торнадо

Вчені з Університету Конкордія (Канада) знайшли причину появи «зони смерті», тобто утворення зі зниженою температурою і щільністю, всередині торнадо.

e8b63ab1c855bb9d82ad232515a1ef61

«Оскільки повітряні кишені (чергування висхідних і низхідних потоків в турбулентному середовищі — прим. ред.) переміщуються зі зовнішньої периферії вихору до його центру, то вони розширюються, внаслідок чого температура і щільність падають», — відзначає провідний автор дослідження Ґеоргіс Ватістас. Він зазначив, що його команда змогла визначити причину падіння температури всередині вихорів вперше в історії.

Проведене вченими комп’ютерне моделювання показало, що температура всередині торнадо впала з 27 до 12 градусів Цельсія, а в центрі смерчу щільність повітря знизилась на 20 відсотків. Приблизно такі ж умови, як відзначають фахівці, мають місце в горах на висоті близько восьми кілометрів.

Таким чином вчені вирішили багаторічну загадку, пов’язану з торнадо, що обрушився в 1955 році на місто Скотсблафф у штаті Небраска (США). Тоді в центрі смерчу було зафіксовано різке зниження температури та вмісту кисню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button