Фото

Міні-будинки з вторинних матеріалів від дизайнера Грегорі Клоена

У всі світі стало популярним таке явище, як апсайкл (від англ. Слова upcycle) – процес, при якому непотрібна більше річ не викидається, а переробляється, і більше того – з неї створюється необхідний предмет. Себто, це творче перетворення вторинних матеріалів в предмети мистецтва або щось необхідне.

gregory-kloehn-homeless-0_resized

Художник з Окленда, штат Каліфорнія Григорій Клоен придумав як використовувати його скульптурні та утилізаційні навички, щоб допомогти бездомному населенню Каліфорнії, використовуючи при цьому звичайне, нікому не потрібне сміття. Художник з Окленда зібрав цілі гори сміття, який він знайшов навколо Bay Area в пошуках придатних будівельних матеріалів. Взявши листи фанери, старі піддони, ковдри і брезент, Клоен зробив портативні одномісні будиночки, які він пожертвував бездомним чоловікам і жінкам в Каліфорнії. Кожен будиночок обійшовся художникові всього від $ 30 до $ 50.

gregory-kloehn-homeless-1_resized

gregory-kloehn-homeless-2_resized

Клоен побудував ці мініатюрні притулки для бездомних майже повністю зі знайдених на звалищі матеріалів. Він намагався підібрати в смітті будь-які матеріали, які можна використовувати для побудови – такі як дерево, подушки, столи, стільці. Також на звалищі Клоен знайшов і частини, які можуть бути використані для вікон в міні-будиночках. Все, на що знадобилося витратити власні гроші, це фурнітура (наприклад гвинти і шарніри), за допомогою якої він скріплював матеріали для будиночків.

gregory-kloehn-homeless-3_resized

Основою для кожного будиночка послужили викинуті піддони. Стіни і дах були зроблені зі знайдених на звалищі дощок і листів фанери. Причому Клоен зробив всі дахи похилими, щоб дощ стікав по них, мінімізуючи шанс того, що він потрапить всередину будинку. Будиночки потім поставили на колеса, щоб їх можна було легко переміщати з місця на місце.

gregory-kloehn-homeless-4_resized

gregory-kloehn-homeless-5_resized

Скульптор вирішив за допомогою своїх творінь допомогти бездомним, а не робити роботи, які потім будуть виставлятися в галереях для багатих. Клоен сподівається, що це послужить хорошим прикладом у майбутньому для всіх.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button