Всесвіт

Місячний пил смертельно отруйний для людини

Дослідивши зразки місячного пилу, у свій час здобутий астронавтами, вчені прийшли до висновку, що в ньому містяться мінерали, які вкрай токсичні і можуть спровокувати у людини рак.

Мрії про колонії на Місяці, де люди ходять по вкритій пилом поверхні і живуть всередині величезних куполів, швидше за все так і не стануть реальністю в найближчі десять чи навіть двадцять років. Так, рано чи пізно люди зможуть досягти тієї точки, коли на Місяці можна буде створити комфортні умови для життя. Ускладнюють справу безліч  обставин, і ось нещодавно вчені з’ясували ще одну — виявляється, місячний пил неймовірно токсичний для людей.

Завдяки місіям «Аполлона», вчені на Землі отримали зразки пилу, що покриває Місяць. Як виявилося, цей білявий порошок повний сполук, які вступають у реакцію з клітинами людини. Як повідомляє New Scientist, мінерали сприяють утворенню гідроксильних радикалів, які, в свою чергу, сприяють розвитку раку легень.

Вчені піддали тканини спочатку гризунів, а потім і людей аналогу місячного пилу. Клітинам це дуже не сподобалося — приблизно 90% в результаті загинули. Сама по собі це досить велика проблема: якщо у відкритому космосі від пилу оберігає герметичний скафандр, то в майбутньому, коли виходи стануть масовими, дрібні частинки неминуче проникнуть у штучно створене середовище. З урахуванням того, що дрібний всюдисущий пил завдавав чимало проблем космонавтам, звичайні люди можуть опинитися під загрозою. Інженери обіцяють, що в найближчі роки будуть активно працювати над тим, щоб оберегти людство від цієї загрози.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button