Наука

Миття рук формує спільноти бактерій, що живуть в водопровідних трубах

Миття рук формує спільноти бактерій, які живуть і ростуть в водопровідних трубах побутових раковин, з’ясували вчені.

Image by Manuel Dar?o Fuentes Hern?ndez from Pixabay

В ході найбільшого дослідження бактерій, виявлених в раковинах поза лікарнями, вчені з Університету Редінга виявили спільноти подібних бактерій, які в основному залишаються в наших каналізаційних трубах після миття рук.

Дослідники виявили, що існують значні відмінності між родинами домінантних бактерій в залежності від розташування в раковині стоків. Також з’ясувалося, що водопровідні системи, такі як P-trap або U-bend, забезпечують ідеальні умови для зростання бактерій.

“Важливо не тільки мити руки для боротьби з передачею коронавірусу, але і правильно проєктувати регулярно очищувальні раковини”, – твердить Доктор Хен Сун Гвеон, викладач біоінформатики для геноміки в Університеті Редінга

Для того, щоб з’ясувати масштаби проблеми, автори взяли зразки зі 123 раковин в туалетах і ванних і показали, що раковини мають виразний мікробіом, в якому домінують певні бактерії.

У водопровідній зоні під раковинами виявилися мікробні спільноти, в яких домінувала група бактерій, що називаються протеобактерії. Цей тип включає такі патогени, як сальмонела і кишкова паличка, які можуть викликати серйозні захворювання. Відзначається, що частка бактерій з цієї родини була низькою.

Також були виявлені вищі концентрації бактерій Moraxellaceae і Burkholderiaceae, які можуть викликати інфекції, але в основному нешкідливі для людини.

У раковинах виду P-trap міститься більша кількість бактерій Burkholderiaceae.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button