Наука

Самотні і нещасні люди старіють швидше, ніж курці

Згідно з новим дослідженням, проведеним компанією Deep Longevity, психічне здоров’я впливає на темпи старіння сильніше, ніж куріння і деякі захворювання. Особливо вразливими до передчасного старіння виявилися самотні і нещасні люди, які погано сплять.

Image by autumnviolet from Pixabay

З віком в наших клітинах накопичуються різні молекулярні пошкодження, що сприяють загальному старінню організму і розвитку різних захворювань. У деяких людей ці молекулярні процеси протікають інтенсивніше, ніж у інших. Такий стан зазвичай називають прискореним старінням.

На щастя, нарощування темпів старіння можна виявити ще до того, як проявляться його перші наслідки. Компанія Deep Longevity займається розробкою моделей, що передбачають швидкість старіння на основі епігенетичних змін (приєднання метильних груп до ДНК), зміни кінцевих ділянок хромосом (теломер), а також експресії генів і концентрації різних метаболітів.

Ці моделі можна використовувати для розробки антивікової терапії. Однак тепер колектив американських і китайських вчених показав, що будь-яка подібна терапія повинна бути спрямована не тільки на фізичне, а й психічне здоров’я. Автори статті, опублікованої в журналі Aging-US, оцінили вплив самотності, поганого сну і почуття незадоволеності на темпи старіння. І воно виявилося значним.

Вчені застосували методи глибокого навчання, щоб розробити новий “молекулярний годинник старіння“, на основі результатів аналізів крові і біометричних даних 11 914 дорослих китайців.

У підсумку дослідники виявили ознаки прискореного старіння у людей з інсультом в анамнезі, захворюваннями печінки і легенів, у курців, а крім того, у людей, що знаходяться в уразливому психічному стані. Виявилося навіть, що почуття самотності і нещасливості, тривожність і поганий сон збільшують біологічний вік людини більше, ніж постійне куріння. Інші фактори, пов’язані з прискоренням старіння, включають також проживання в сільській місцевості, що, ймовірно, пов’язано з низькою доступністю медичних послуг.

Таким чином, на думку вчених, психологічним аспектом старіння не можна нехтувати ні в дослідженнях, ні при розробці антивікової терапії. Психічні та психосоціальні стани являють собою одні з найнадійніших маркерів здоров’я та якості життя, проте в сучасній системі охорони здоров’я їх практично не враховують.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments