Земля

Морські їжаки здатні прогризти граніт

Вчені з’ясували, що морські їжаки здатні проїсти в гранітному рифі значні порожнини, які відіграють роль їх сховищ.

Красиві і дуже колючі морські їжаки зазвичай вибирають собі місце під гніздо в затишному поглибленні де-небудь на скелястому рифі. Протягом багатьох років натуралісти сперечалися про те, чи знаходять їжаки ці «ямки» або створюють їх самі. Досі доказів не було, проте нове дослідження, опубліковане днями в PLOS ONE, розставило всі крапки над i.

Вчені провели рік, спостерігаючи за фіолетовими морськими їжаками (Strongylocentrotus purpuratus, на фото вище), що ростуть на ділянках пісковиків, аргілітів та гранітних рифів, які були перенесені в лабораторію. Дослідники виявили, що їжаки і справді за декілька місяців розкопують собі гнізда, при цьому на глинистих і піщаних рифах вони глибше, ніж на гранітних.

Через рік вчені виловили їжаків і розчленували їх, дослідивши травні тракти в пошуках ґрунтових відкладів. Виявилося, що їжаки і справді поглинають субстрат, щоб сформувати відповідне середовище проживання і забезпечити стабільне місце для відпочинку, розмноження та захисту від хижака. Дослідники повідомляють, що біоерозія на покритих їжаками піщаних рифах приблизно еквівалентна ерозії, викликаної річкою — близько 200 тонн осаду на гектар. Наступного разу, коли ви будете прогулюватися по піщаному пляжу, знайте, що деякі його ділянки з’явилися не без допомоги ненажерливих морських тваринок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button