Технології

Мозковий імплантат надійде в продаж в 2022 році

Президент компанії Blackrock Neurotech розповів, що створений компанією інтерфейс “мозок-комп’ютер”, призначений для паралізованих людей, може вийти на ринок в 2022 році, якщо регулюючі органи схвалять його.

Мозковий імплантат, що дозволяє людям, які не можуть говорити через параліч, спілкуватися подумки, може надійти в продаж в 2022 році. Основою технології, відомої як інтерфейс мозок-комп’ютер, є масив електродів, імплантований в мозок і який зчитує електричні сигнали нейронів. Це дозволяє людям керувати комп’ютером “силою думки”.

Вченим вже вдалося домогтися успіхів у розвитку цієї технології. У тому числі вчені змогли дати людині можливість переміщати курсор за допомогою думки і писати повідомлення на екрані комп’ютера. Однак, навколо технології як і раніше існують питання, тому що електроди, поміщені в мозок, як правило, поступово обростають клітинами мікроглії, що робить пристрій менш чутливим.

У листопаді 2021 року Біотехнологічна фірма Blackrock Neurotech заявила, що планує почати комерційні продажі мозкових імплантатів в США в 2022 році, якщо вони будуть схвалені Управлінням з контролю за продуктами і ліками США.

Творці пристрою заявили, що сьогодні у світі живуть 34 людини з мозковими імплантатами і 31 з них носить пристрої Blackrock Neurotech. Точна вартість пристрою не повідомляється, але передбачається, що воно обійдеться покупцям від 8 000 до 25 000 доларів. Прослужить такий імплантат, за словами розробників, як мінімум протягом 10 років. Потім, ймовірно, його доведеться замінити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button