Технології

Новий десантний бот Морської піхоти США

Американський корпус морської піхоти давно планував замінити свої штурмові судна на повітряній подушці типу LCAC. Він почав будівництво штурмового монстра під абревіатурою UHAC в 2012 році, і, нарешті, вивів його з ангара для проведення деяких драйв-тестів.

Тестова модель цього корабля-амфібії в масштабі 1:2 має солідні розміри: 38 м в довжину, 23,5 м в ширину і 15,5 м у висоту. Повномасштабна версія судна буде мати площу платформи в 250 кв. м. і вантажопідйомність 150 метричних тонн (з навісним спорядженням до 190 метричних тонн).

foto_cikavosti_24.07.2014-019

Для порівняння: використовувані з кінця 80-х минулого століття ховеркрафти на повітряній подушці типу LCAC мають платформу тільки в 180 кв.м. і запас ходу в 86 морських миль. UHAC буде мати запас ходу до перезаправки в 200 морських миль.

За відомостями, наведеними журналом Marine Corps Times, траки UHAC підживлюються невеликим надлишковим тиском, що робить їх невразливими для ушкодження осколками або кулями. Крім усього іншого, вони створюють мінімальний тиск на ґрунт і здатні долати болотисті місцевості і прибережні заливні зони.

Читайте також: 10 військових технологій майбутнього, які знаходяться в активній розробці

На жаль, ці траки погіршують гідродинаміку амфібії настільки, що вона може розвинути швидкість тільки близько 20 вузлів на воді, порівняно з максимальною швидкістю суден на повітряній подушці 40 вузлів. Але інші характеристики UHAC з лишком компенсують цей недолік – амфібія зберігає морехідність при хвилюванні в 3 бали.

Вартість системи UHAC становить приблизно половину вартості систем типу LCAC, ціна яких, залежно від комплектації, становить від 22 до 32 млн. доларів за одиницю, або від 45 до 75 млн. доларів за юніт з повним бойовим оснащенням. Якщо вибір буде зроблений на користь систем типу UHAC, це дозволить Армії США заощадити чималі кошти.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button