Земля

Мозок котів зменшився через одомашнення

За гіпотезою дослідників, природний відбір на користь слухняності під час одомашнення призвів до падіння виробництва клітин нервового гребеня у тварин. Це знижувало збудливість і страх у тварин. Також ця регуляція привела і до змін в морфології, реакції на стрес і розмірі мозку.

Image by K L from Pixabay

За роки і контакти з людьми мозок наших пухнастих друзів зменшився. Щоб прийти до такого висновку, дослідники вивчили розміри черепів домашніх і диких кішок з Європи та Африки.

«За результатами дослідження, ми прийшли до висновку, що домашні кішки мають менший обсяг черепа в порівнянні з європейськими та африканськими дикими кішками», — розповіли вчені.

Команда також розглянула гібриди диких і домашніх кішок, таких як бенгальські або саванна. Дослідники виявили, що розмір їх мозку був менше ніж у диких, але більше ніж у домашніх кішок. На думку вчених, це є переконливим доказом того, що саме одомашнення викликає ці зміни. Зменшення мозку у домашніх тварин також спостерігається у овець, собак і кроликів.

З 1960-х років питання розміру мозку кішок привертало увагу дослідників – і висновки цього дослідження аж ніяк не нові. Однак, вони дали вченим, які працюють над теоріями одомашнення, нові дані для інтерпретації.

“Порівняння розміру мозку часто засновані на старій і недоступній літературі, а в деяких випадках проводилися порівняння між одомашненими тваринами і дикими видами, які більше не вважаються істинними видами-прабатьками розглянутого домашнього виду”, – розповіли дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button