Екологія

Газова плита викидає метан в атмосферу навіть у вимкненому стані

Нове дослідження показало, що навіть вимкнена газова плита викидає метан в атмосферу. Вона шкодить не тільки планеті, але і людям, що живуть в будинку.

Image by Sergey Gorbachev from Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Environmental Science & Technology, вчені зі Стенфордського університету прийшли до висновку, що різні моделі газових плит виділяють вражаючу кількість метану навіть у вимкненому стані.

Для цього вони виміряли викиди від плит у 53 будинках у семи округах Каліфорнії. Газові плити в цих будинках використовувалися від 3 до 30 років і включали моделі 18 різних марок.

Вчені з’ясували, що в середньому газові плити пропускають близько 1,3% палива – незгорілого метану. Ще більш тривожним є те, що 75% викидів метану припадало на вимкнені газові плити.

“Дивно, але існує дуже мало вимірювань того, скільки природного газу потрапляє в повітря з будинків і будівель в результаті витоків і неповного згоряння. Ймовірно, це та частина викидів природного газу, про яку ми знаємо найменше, і вона може мати великий вплив як на клімат, так і на якість повітря в приміщенні», – пишуть дослідники.

Оскільки метан приблизно в 80 разів сильніше вуглекислого газу, дослідження показало, що загальні викиди метану від газових плит в США мають такий же вплив на атмосферу, як і викиди вуглецю від 500 000 автомобілів за 20 років.

Газові плити впливають не тільки на планету, але і на тих, хто ними користується. Дані показали, що сім’ї, які не використовують витяжки (або мають погану вентиляцію) при використанні газової плити, можуть перевищити безпечний рівень діоксиду азоту протягом декількох хвилин.

«Це не просто проблема клімату або проблема здоров’я – це і те, і інше. Коли люди вирішують, вводити чи ні заборону на газ, вони повинні враховувати вплив на клімат і здоров’я, а також переваги електрифікації. І здається позиція науки задоволена ясна”, – кажуть автори роботи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button