Всесвіт

На цій планеті дощ іде із заліза. Як таке можливе?

Астрономи виявили екзопланету, де температура настільки висока, що там йде дощ із заліза.

Попри всі катаклізми на Землі, ми можемо відчувати себе щасливчиками, тому що погода в інших місцях набагато гірша. Особливо на планеті WASP-76b, де астрономи виявили, що температура настільки висока, що дощ йде з заліза.

Планета Wasp-76b знаходиться на орбіті настільки близько до своєї зірки, що денні температури перевищують 2400 градусів за Цельсієм, що достатньо для випаровування заліза і більшості металів. Вночі температура падає на 1000 градусів, цього достатньо, щоб залізо, яке випарувалося могло конденсуватися як рідина і падати, як дощ на поверхню.

Результати досліджень швейцарських астрономів були опубліковані в журналі Nature. Отримані результати стали можливими завдяки інструменту під назвою Espresso, який знаходиться в південно-європейській обсерваторії в Чилі.

Планета знаходиться на відстані 640 світлових років від Землі. Через те, що планета знаходиться так близько до батьківської зірки, рік на неї триває всього 43 години. Крім того, планета приливно заблокована, що означає, що вона завжди повернена однією стороною до батьківської зірки. Це породжує вітер до 18 000 км / год.

Планета Wasp-76b не маленька. Її екватор в два рази більше Юпітера, що робить її дуже незвичайною, оскільки такі великі планети звичайно не мають таких близьких орбіт.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button