Всесвіт

Астрономи підтвердили народження нової планети (відео+фото)

Дослідники виявили, що планета вирізала щілину в диску, оскільки вона притягувала матеріал з самого диска.

Астрономи з Університету Монаша опублікували нові зображення системи HD 169142 в ближньому інфрачервоному діапазоні. Спостереження допомогли їм підтвердити формування протопланети близько зірки.

Дослідницька група використовувала дані Дуже Великого Телескопа Європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope, VLT) в Чилі, щоб вивчити HD 169142, яка знаходиться на відстані більше 350 світлових років і оточена протопланетним диском.

«Звичайно планети гарячі під час їх формування. Тому телескоп спостерігав HD 169142 в ближньому інфрачервоному діапазоні. Мета — знайти ознаки формування планет навколо зірки», — пояснює Іен Хаммонд зі Школи фізики і астрономії Університету Монаша, провідний автор дослідження.

Спектр зображень говорить про те, що планету оточує велика кількість пилу, яка відбиває зоряне світло. Цього можна очікувати, якщо планета похована під значною кількістю пилу, що скупчився з диска. Дослідники також виявили, що планета вирізала щілину в диску (кільцеподібну структуру), оскільки вона притягувала матеріал з самого диска.

Автори і права: Іен Хаммонд, Університет Монаша, з використанням даних ESO VLT / SPHERE

«Ми виявили протопланету приблизно в 37 а.о. (трохи далі орбіти Нептуна) від зірки і вона обертається навколо неї з очікуваною швидкістю, яка визначається третім законом Кеплера», — пишуть вчені.

Це підтверджує попередні спостереження, в яких говорилося про попереднє виявлення протопланети. Нове дослідження підтверджує гіпотезу за допомогою повторного аналізу даних і нових зображень кращої якості.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button