Поради

На які особливості слід звернути увагу під час вибору сучасного проєкту дерев’яного будинку з бруса

Такі поняття як будинки з брусу та проєкти тісно взаємопов’язані, адже грамотно складене проєктне рішення є запорукою надійності, функціональності, комфортності та довговічності споруди. Воно може включати також інші дерев’яні прибудови на ділянці: лазня, сауна, літня кухня, садові меблі, гойдалка тощо.

Професійно розроблений план дерев’яного будинку  – це перший та найголовніший етап будівництва будь-якого житла. Від того, як проєктанти реалізують ідею замовника, залежить не лише зовнішній вигляд житла, а й його експлуатаційні характеристики, комфорт, енергоефективність та низка інших малозначимих факторів.

Дерев’яні будинки із бруса: на що звертати увагу при проєктуванні

Основними критеріями вибору плану дерев’яного котеджу є: матеріал бруса, тип фундаменту та утеплення. Недорогим, але якісним матеріалом для будівництва дерев’яних котеджів є брус сосни, який має відмінні теплоізоляційні та експлуатаційні властивості. Фундамент може бути стрічковий, стовпчастий або комбінований, залежно від типу ґрунту на ділянці.

Розглядаючи проєкти будинків зі зрубу, потрібно звертати увагу на такі деталі, які в першу чергу визначають комфорт проживання мешканців:

  • Корисна жила площа, виходячи з кількості мешканців. Умовно проєкти можна розділити на 3 категорії: до 100 м.кв, від 100 до 150 м.кв, та площею понад 150 м.кв. Але, незважаючи на розміри, кожен з них адаптується у відповідності до вимог клієнта. Наприклад, у процесі проєктування дерев’яної споруди з бруса може коригуватися зовнішній вигляд зрубу, габарити кімнат, розташування віконних та дверних блоків, колір частин фасаду тощо.
  • Орієнтацію відносно частин світла. Вікна кухні повинні виходити на схід для гарного освітлення приміщення вранці, тоді як спальню та дитячу краще обладнати у напрямку заходу.
  • Планування кімнат. Ванна та туалет повинні розташовуватися подалі від спальні, а ось дитячу бажано облаштовувати біля спальні батьків.
  • Кількість санвузлів. Якщо у вас велика багатодітна сім’я і часто збираються гості, бажано облаштувати мінімум 2 санвузли. Це стосується й ванних кімнат також.
  • Системи життєзабезпечення вдома. Системи опалення, кондиціювання, вентиляції, водопостачання та каналізації повинні працювати ефективно за мінімального споживання електроенергії.

Особливості сучасного житла із брусу

Крім житлового котеджу, проєкти дерев’яних будинків зі зрубу можуть включати й інші будівлі на території, наприклад лазні, альтанки. Дизайнери та архітекторі можуть використовуватись різні рішення облаштування екстер’єру: гарні балюстради, великі мансардні вікна, розкішні тераси тощо. Якщо заміський будинок використовується як дача лише влітку, то можна зекономити на будівництві гаражу, передбачивши навіс для автомобіля. Тому головна задача забудовника – здивувати та закохати клієнта в його житло.

Де можна ознайомитись із сучасними трендами?

Подивитися актуальні проєкти сучасних будинків з дерева ви зможете на сайті компанії «ДеревоДім» – https://derevodim.com.ua/progects/project-house. Тут представлені типові рішення одно- та двоповерхових будинків, з терасою або без, з великими панорамними вікнами та іншими будівельними фішками. Взяти за основу свого майбутнього житла мрії можна будь-який типовий проєкт та адаптувати його до своїх вимог. Якщо замовити будівництво у компанії «ДеревоДім», клієнт отримує в подарунок проєкт безкоштовно. За необхідності, замовник може внести корективи в будь-яке типове рішення, або замовити індивідуальний проєкт згідно з усіма побажаннями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments