Всесвіт

Послухайте, як звучить чорна діра в 200 млн світлових років від Землі (відео)

Чорна діра знаходиться так близько до газових хмар скупчення, що створює коливання звукових хвиль у вигляді газової брижі. Звуковий кліп опублікований в блозі НАСА.

У кліпі представлені звуки масивної чорної діри, розташованої на відстані понад 200 млн світлових років від Землі в скупченні галактик Персей.

Скупчення галактик Персея являє собою групу галактик шириною 11 млн світлових років, оповитих гарячим газом. Якраз вони – ключ до звукових хвиль, які можна почути в кліпі, опублікованому НАСА. Десятиліття тому вчені виявили, що Персей випускає хвилі тиску. Вони пульсують в гарячому газі, який оточує скупчення галактик, і ці хвилі можна перетворити в звук.

На Землі звуки виникають, коли звукові хвилі викликають вібрацію атомів і молекул в повітрі. У космосі все трохи інакше. Космос – це вакуум, а, значить, у вібрацій немає повітря, в якому вони можуть вібрувати і видавати шум. Але це не означає, що вібрацій немає. Це принцип, який вчені НАСА застосували для створення звукового кліпу.

У випадку з чорною дірою Персея космічний гігант знаходиться так близько до газових хмар скупчення, що створює коливання звукових хвиль у вигляді газової брижі. У 2003 році група астрономів з рентгенівської обсерваторії НАСА «Чандра» зібрала астрономічні дані про цю брижі і перетворила їх в звуки. Проблема в тому, що вони були нижче рівня, який може вловити людське вухо.

Щоб це виправити, НАСА збільшила звукові дані на 57 і 58 октав, щоб люди могли почути масивну чорну діру в центрі скупчення галактик Персей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments