Всесвіт

На Марсі довгий час існувало середовище сприятливе для життя (фото)

Дослідження глинистих районів долини Ладон показало, що протягом мільярда років на Марсі були умови, сприятливі для виникнення життя.

Фото: гірські породи долини Ладон. Джерело: NASA, JPL-Caltech, University of Arizona

Вчені-планетологи проаналізували зображення, отримані марсіанськими місіями, і виявили глиновмісні відкладення в різних частинах долини Ладон. Ознаки в грунті вказують, що протягом тривалого періоду часу на Марсі були умови придатні для життя.

Присутність глин вказує на сприятливе середовище для життя, пояснюють вчені. Глини утворюються і залишаються стабільними в умовах нейтрального рівня pH. Крім того, в таких породах вода зберігається протягом тривалого часу, а випаровування з утворенням інших мінералів, таких як сульфати, уповільнено.

Південно-західне нагір’я долини Ладон. Фото: NASA, HiRISE, University of Arizona

Дослідники використовували зображення, отримані з камери HiRISE та інших наукових експериментів, встановлених на борту космічного корабля Mars Reconnaissance Orbiter. Планетологи виявили, що в долині Ладон, розташованої в Перловій Землі, залишилися сліди проточної води. Річки текли в цьому районі протягом мільярда років. За приблизною оцінкою: від 3,8 до 2,5 млрд років тому.

Глини спочатку утворилися на більш старих високогірних територіях навколо долини Ладон, кажуть вчені. Пізніше вода розмила ці глинисті гірські матеріали, утворивши канал Ладон-Валлес, а потім сформувала відкладення нижче за течією у вигляді озера. Найбільш останній і наймолодший водний потік у високогір’ї проходить уздовж південно-західної частини долини Ладон, де глини формувалися в обмежених западинах і невеликих топографічних басейнах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button