Фото

На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвою війни (фото)

На Одещині на узбережжя національного природного парку “Тузлівські лимани” викинуло ще двох дельфінів–азовок, які стали жертвами війни.

Одного з них течія знову “забрала” на глибину моря, іншого – шакали, пише біолог НПП “Тузлівські лимани” Іван Русєв у Faacebook.

Він пояснив, що бойові дії агресора на Чорному морі відбуваються із застосуванням надводних та підводних човнів, де використовуються гідролокатори (сонари). Вони створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров`я тварин. Дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації та отримують потужну акустичну травму.

Страждають дельфіни також і від систематичних потужних вибухів під час бомбардувань.

На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвою війни. Фото

На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвою війни. Фото

При уражені органів навігації й слуху, дельфіні не можуть застосувати ехолокацію, тобто вони стають фактично “сліпими” та втрачають акустичний контроль над середовищем. “Сліпі” дельфіни знаходяться в стресі та паніці, не можуть орієнтуватися в просторі. В результаті вони потрапляють на перешкоди, зокрема й міни, розбиваються об скелі. Окрім того, такі “паралізовані” дельфіни не можуть вполювати рибу та швидко виснажуються.

Ослаблені від удару гідролокаторів дельфіни, “сліпі”, в стресовому стані різко втрачають імунітет і стають об’єктом автономного зараження збудниками інфекцій.

Русєв припустив, що від хвиль сонарів, бомбардувань і рівня децибел  “шуму війни”,  у дельфінів  при різкому спливанні на поверхню моря, виникає газова емболія або декомпресійна хвороба. Це захворювання, що виникає через швидке зниження тиску навколишнього середовища, в результаті чого, розчинений в крові та тканинах організму азот, починає виділятися у вигляді бульбашок у кров. Відбувається спінювання крові та руйнування стінки клітин та кровоносних судин, які блокують кровотік. При тяжкій формі газова емболія – декомпресійна хвороба може призвести до паралічу або смерті тварини, яких викидає море.

Співробітники нацпарку встановили на узбережжі біля загиблого дельфіна фотопастку. Виявилося, що шакали забрали дельфіна і стягнули на значну відстань частину хребта.

На Одещині ще кілька дельфінів стали жертвою війни. Фото

“Таким чином, з’явившись на узбережжі, загиблий дельфін, може зникнути вже наступного дня, хоча бувають і виключення, коли частині трупів можуть лежати довго. І тому, слід розуміти, що фактичні дані по загиблим чорноморським дельфінам дуже занижені, оскільки знайти і врахувати в загальну кількість всіх викинутих морем тварин, практично неможливо”, – зазначив Русєв.

Окрім того, доступними для моніторингу через війну є тільки до 3-5% морського узбережжя, а море викидає на берег не більше 5% від всіх загиблих дельфінів. Решта 95% просто іде на дно моря і їх неможливо зареєструвати та досліджувати.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button