Всесвіт

На орбіті навколо Веги знайшли гарячу екзопланету

Астрономи виявили нові ознаки наявності гігантської розжареної планети, що обертається навколо Веги – однієї з найяскравіших зірок нічного неба.

Wikimedia Commons

Зірка Вега розташована в сузір’ї Ліри і знаходиться на відстані в 25,3 світлових роки від Землі. Вона у два рази більше нашого Сонця по масі і є однією з найяскравіших зірок Північної півкулі. Попри пильну увагу до цього світила, вченим досі не вдавалося виявити навколо неї жодного небесного тіла.

Тепер астрофізики більш детально досліджували зоряну систему і отримали цікаві результати, які можуть свідчити про наявність на орбіті навколо Веги гарячої екзопланети. Ця планета-гігіант на сьогодні є другою з виявлених тіл з температурою поверхні близько 3000 ° C. Нині вчені виявили понад 4000 екзопланет. Однак лише деякі з них обертаються навколо таких яскравих і близьких до Землі зірок, як Вега.

Щоб відкрити планету, вченим довелося проаналізувати 10 років даних, зібраних обсерваторією Фреда Лоуренса Уїпла в Аризоні. Астрономи шукали сигнал чужої планети – невелике коливання у швидкості руху зірки. В результаті автори виявили свідчення наявності на орбіті навколо Веги планети класу «гарячий Нептун» або, можливо, «гарячий Юпітер».

Екзопланета розташована так близько до своєї зірки, що залізо на її поверхні випаровується в атмосферу. Дослідникам належить ще багато роботи, перш ніж вони зможуть остаточно оголосити про відкриття планети. Найкращий спосіб підтвердити наявність цього об’єкта полягає в «затриманні» світла, який випускає нагрітий до високих температур матеріал його атмосфери.

Робота опублікована в журналі The Astronomical Journal.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button