Всесвіт

НАСА хоче продати МКС

Минулого тижня заступник начальника управління NASA Білл Хілл розповів про те, що агентство хоче зробити з МКС після того, як всі астронавти з неї з’їдуть. Замість виведення станції з орбіти, затоплення в океані або розбирання її на частини з наступним продажем, агентство хоче віддати МКС в руки приватної компанії.

0c3112207d1bd90aa172fba538639470
«NASA намагається розробити варіант розвитку «низькоорбітальної економіки». Ідеальним варіантом рішення була б передача станції в руки комерційної структури, зацікавленої у продовженні наукових досліджень і розробок на низькій навколоземній орбіті».

Американське аерокосмічне агентство і раніше висловлювало про своє бажання залучити до низької навколоземної орбіти інтерес приватних підприємств, однак спочатку агентство передбачало, що приватний бізнес зацікавиться в самостійному будівництві більш компактного спадкоємця МКС.

Хілл не став вдаватися в деталі, а також не розповів про те, чи згодні з планами NASA його партнери — інші країни, які теж брали участь у будівництві МКС.

Крім цього, якщо врахувати, скільки грошей було вкладено в її будівництво і експлуатацію, дуже складно уявити, як саме NASA планує передати МКС в руки приватного сектора: на правах ренти або ж повністю її продати. Про ціну теж поки мова не йде.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button