Головна / Всесвіт / На супутнику Сатурна знайшли діючий вулкан

На супутнику Сатурна знайшли діючий вулкан

Дані, зібрані космічним апаратом NASA «Юнона» за допомогою інструменту JIRAM, вказують на нове джерело тепла близько до південного полюса Іо. Він може бути раніше невидимим вулканом на супутнику Юпітера. Інфрачервоні дані були зібрані 16 грудня 2017 року, коли «Юнона» була в 470 000 кілометрах від місяця.

«Нова гаряча точка, спіймана JIRAM, на Іо в 300 кілометрах від раніше виявленої», говорить Алессандро Мура, дослідник команди «Юнони» з Національного інституту астрофізики в Римі. «Ми не виключаємо рух або модифікацію раніше виявленої гарячої плями, однак важко уявити, що вона могла подолати таку відстань і залишитися незмінною».

Команда «Юнони» продовжить оцінку даних, зібраних в ході обльоту 16 грудня, а також дані JIRAM, які будуть зібрані в ході майбутніх (ще більш близьких) підлетів до Іо. Попередні місії дослідження NASA, які відвідували систему Юпітера («Вояджери» 1 і 2, «Галілео», «Кассіні», «Нові горизонти»), а також наземні спостереження виявили на Іо 150 активних вулканів. Всього учені розраховують виявити близько 250.

13-й науковий обліт «Юнони» відбудеться 16 липня. Всього з моменту виходу на орбіту Юпітера 4 липня «Юнона» досліджувала близько 235 мільйонів кілометрів. Сам апарат був запущений 5 серпня 2011 року з мису Канаверал.