Всесвіт

На Сонці стався спалах з викидом у бік Землі. Очікується геомагнітна буря

На вихідних, 15 січня, зафіксовано потужний спалах на Сонці. Примітно, що викид корональних мас спрямований у бік Землі.

О 23: 25 за київським часом на зірці стався спалах потужністю М4,6 в групі сонячних плям №3182. Надалі стався об’ємний викид корональних мас (ВКМ).

Як зазначає AstroAlert, з високою ймовірністю, цей викид «зачепить» Землю. Це означає, що на планеті очікується геомагнітна буря. Передбачувана дата – 19 січня включно.

Також, згідно з даними spaceweather.com, очікуваний клас геомагнітних бур – G1. Це незначна потужність, але можлива поява полярних сяйв. Вони утворюються через потоки високоенергетичних заряджених частинок. Раніше повідомлялося про них в результаті суббурі в ніч з неділі на понеділок.

Сонячні спалахи в залежності від потужності рентгенівського випромінювання діляться на п’ять класів: A, B, C, M і X. Мінімальний клас А0.0 відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановатів на квадратний метр. При переході до наступної букви потужність збільшується в 10 разів.

Викид корональної маси (СME) – це гігантська хмара сонячної плазми, пронизана магнітними польовими лініями, яка поширюється від Сонця під час сильних, довготривалих сонячних спалахів та виверження ниток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button