Земля

Вчені розкрили, що ховається під вулканом в Егейському морі і чому це небезпечно

Дослідження показало, що загальний обсяг розплаву, що скупчився в магматичному резервуарі під Колумбо, становить 1,4 км3.

Використовуючи новий метод візуалізації вулканів, вчені виявили велике, раніше невиявлене скупчення рухомої магми під Колумбо, активним підводним вулканом поблизу Санторіні, Греція. Наявність магматичного вогнища збільшує ймовірність майбутнього виверження. Дослідники попередили про небезпеку фахівців.

Майже чотириста років тому, в 1650 році, Колумбо пробив поверхню моря і вибухнув, вбивши 70 людей на Санторіні. Однак вчені підкреслюють, що це виверження не слід плутати з катастрофічним виверженням вулкана Тера, яке сталося близько 1600 р. до н. е., яке було викликане зростаючими резервуарами магми під поверхнею Колумбо. Тепер дослідники з’ясували, що розплавлена порода в камері досягає такого ж обсягу.

Дослідження, опубліковане в журналах Geochemistry, Geophysics, Geosystems, було першим, в якому вчені використовували повнохвильову інверсійну сейсмічну візуалізацію для пошуку змін у магматичній активності під поверхнею підводних вулканів уздовж грецької дуги, де розташований Колумбо.

Дослідження показало, що загальний обсяг розплаву, який скупчився в магматичному резервуарі під Колумбо, становить 1,4 км3. За словами Храпкевича, якщо нинішня швидкість росту магматичної камери збережеться, десь в наступні 150 років Колумбо може досягти обсягу розплаву в 2 км3, який, за оцінками, був викинутий під час виверження 1650 р. н. е.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button