Всесвіт

На Юпітері знайдена вода

Найбільша планета нашої системи здавна притягує увагу астрономів, які намагаються пояснити механізм її формування та отримані результати.

При вивченні Великої червоної плями наземними телескопами, команді астрофізиків із США вдалося розрізнити спектральні сліди води. Мабуть, її вміст у юпітеріанській атмосфері можна порівняти з чадним газом (CO), про наявність якого було відомо вже досить давно. Мабуть, сумарний вміст кисню на Юпітері перевищує аналогічний показник для Сонця у 2-9 разів.

Цей висновок підтримує теоретичні та комп’ютерно-імітаційні моделі, які передбачали наявність рясної води на Юпітері. Дійсно, якщо там є кисень і водень, то чому б не бути воді?

Спектральні сигнатури води були виявлені при вивченні хмарності Юпітера, розташованої нижче верхніх шарів. Авторам дослідження спочатку здавалося, що верхні шари атмосфери блокують будь-яке випромінювання знизу, але в реальності цього не сталося. Дослідники змогли зазирнути всередину атмосфери Юпітера «на тисячі миль».

На супутниках Юпітера вода достовірно є, тому і її наявність на планеті-гіганті не є таким вже великим сюрпризом. Тим не менш, отриманий результат — це очевидний успіх, оскільки воду вдалося виявити з Землі.

За деякими припущеннями, у Юпітера є тверде ядро, можливо, в десяток разів більше Землі. Дуже може бути, що в недалекому майбутньому вченим вдасться виявити і його теж.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button