Всесвіт

Життя у Всесвіті існує, але за межею нашої видимості

Астроном Томонорі Тотані вважає, що будівельні блоки життя здатні мимовільно формуватися у Всесвіті. Об’єднавши біологічні та космологічні моделі, він прийшов до висновку, що абіогенез сприяє виникненню життя, а значить, інопланетяни повинні бути поширені у багатьох світах.

Єдине відоме науці життя виникло на Землі, тому в пошуках доводиться відштовхуватися від знайомих параметрів і умов. Головні компоненти включаються в рибонуклеїнову кислоту (РНК). Це більш проста і важлива молекула, ніж ДНК.

РНК – полімер, що складається з хімічних ланцюгів (нуклеотиди). Вчені вважають, що для саморозмножувальної поведінки, потрібної для існування життя, потрібно РНК з довжиною 40-100 нуклеотидів. Якщо є достатньо часу і правильні хімічні умови, то нуклеотиди можуть спонтанно з’єднуватися із створенням РНК.

Тотані каже:

«Космологи вважають, що Всесвіт пройшов крізь швидкий період інфляції, що сформувало велику область розширення за горизонтом спостережуваної області. Цей фактор збільшує шанси на виникнення життя».

Моделі Всесвіту показують, що спостережуваний космічний простір містить близько 10 секстильйонів зірок (10*22). Тобто, цього вистачить для створення РНК з 20 нуклеотидів, що мало, у порівнянні з потрібним мінімум в 40 нуклеотидів. Однак якщо додати сюди інфляцію, то Всесвіт може мати 1 гугол зірок (10*100).

А це означає, що життя не просто може існувати в інших світах, а просто зобов’язане з’явитися. Але проблема в тому, що із-за розширення людству, можливо, вже ніколи не вдасться знайти і зв’язатися з цими формами життя, адже вони пішли за обрій спостереження і опинилися поза доступом.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button