Всесвіт

Надзвичайно великий телескоп адаптують для пошуку інопланетного життя

На телескоп встановлять чутливий ешеле-спектрограф для аналізу атмосфер планет земного типу, який будується в Чилі.

Європейська південна обсерваторія (ESO) підписала угоду на проєктування і будівництво ешелле-спектрографа з високою дисперсією ArmazoNes. Прилад встановлять на Надзвичайно великий телескоп (ELT), який будують у чилійській пустелі Атакама. Спектрограф використовуватимуть для пошуку ознак життя на екзопланетах і найперших зірок. Крім того, прилад перевірить значення фундаментальних фізичних констант і прискорення розширення Всесвіту.

Спектрограф розкладає світло на довжини хвиль, подібно до того, як призма створює веселку з сонячного світла. Аналізуючи окремі хвилі, астрономи можуть визначати різні властивості об’єктів, як-от їхній хімічний склад, температуру, щільність і швидкість. Ця інформація має вирішальне значення для розуміння природи та поведінки зірок, планет та інших небесних тіл.

ANDES матиме рекордно високу точність довжини хвилі у видимій і ближній інфрачервоній галузях світла, а під час роботи в поєднанні з потужною дзеркальною системою ELT він відкриє шлях для досліджень, що охоплюють безліч галузей астрономії, повідомляє ESO у пресрелізі.

ANDES проведе докладні дослідження атмосфер екзопланет земного типу, що дасть змогу астрономам шукати ознаки життя. Він також зможе аналізувати хімічні елементи в далеких об’єктах раннього Всесвіту, що зробить його, ймовірно, першим інструментом, здатним виявляти ознаки зірок населення III – найперших у Всесвіті.

Крім того, астрономи зможуть використовувати дані ANDES, щоб перевірити, чи змінюються фундаментальні константи фізики в часі та просторі. Його великі дані також будуть використовуватися для прямого вимірювання прискорення розширення Всесвіту, однієї з найважливіших загадок космосу. Будівництво найбільшого наземного телескопа, що працює в оптичному діапазоні хвиль, планують завершити в цьому десятилітті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button