Всесвіт

Вперше отримано повне зображення центру нашої галактики

НАСА представило найбільш свіжий і найбільш докладний інфрачервоний знімок центральної частини нашої галактики Чумацький Шлях. Ця панорама, що охоплює відстань понад 600 світлових років, складена на основі даних стратосферної обсерваторії SOFIA і космічних телескопів “Гершель” і “Спітцер”.

Нове зображення центру галактики є одним з найбільш детальних на сьогодні. Основу зображення складають знімки, зроблені інфрачервоною камерою для зйомки слабких об’єктів FORCAST найбільшого в світі стратосферного телескопа обсерваторії SOFIA, розташованої на борту реактивного лайнера Boeing 747SP.

Впервые получено полное изображение центра нашей галактики

Складене інфрачервоне зображення центру нашої галактики Чумацький Шлях, що охоплює понад 600 світлових років

SOFIA досліджує Всесвіт, вивчаючи довжини хвиль середнього і дальнього інфрачервоного діапазону. Завдяки цьому, на зображеннях, отриманих стратосферною обсерваторією, видно теплий галактичний матеріал, що випромінює на довжинах хвиль, недоступних для інших телескопів. Поєднання цих знімків з результатами зйомки дуже гарячих і холодних об’єктів, виконаних космічними телескопами “Спітцер” НАСА і “Гершель” Європейського космічного агентства, дозволило вперше скласти повне інфрачервоне зображення центру галактики. Зображення було представлене на цьому тижні на щорічній зустрічі Американського астрономічного товариства в Гонолулу.

В середині зображення видно надмасивну чорну діру, яка підсвічується з усіх сторін, а також недоступні для спостереження раніше деталі зоряного скупчення виступають криві кластери арок з найбільш щільною концентрацією зірок в нашій галактиці, а також кластер Квінтуплет — щільне скупчення молодих масивних зірок, кожна з яких в мільйон разів яскравіше нашого Сонця.

“Неймовірно бачити наш галактичний центр в деталях, які ми ніколи не бачили раніше, — наводяться в прес-релізі НАСА слова Джеймса Радомскі (James Radomski) з Університетської асоціації космічних досліджень Наукового центру SOFIA. — Вивчення цієї області було схоже на складання головоломки з відсутніми фрагментами. Дані SOFIA заповнюють дірки, значно наближаючи нас до отримання повної картини”.

Центральні області Чумацького Шляху мають значно більше щільного газу і пилу, які є будівельним матеріалом для нових зірок, у порівнянні з іншими частинами галактики. Однак, тут в 10 разів менше масивних зірок, ніж очікувалося. Зрозуміти причину цієї невідповідності до останнього часу було важко через те, що космічний пил між Землею і ядром галактики заважає спостереженнями. Але за допомогою інфрачервоного світла це стало можливим.

Нові дані свідчать про те, що поблизу кластера Квінтуплет і арок зібрано велику кількість теплого матеріалу, з якого формуються нові зірки. Детальний аналіз структури цього матеріалу допоможе вченим пояснити, як найбільш масивним зіркам в нашій галактиці вдалося сформуватися так близько одна від одної у відносно невеликому регіоні, незважаючи на низьку щільність зірок у навколишніх областях.

“Розуміння того, як відбувається масове народження зірок в центрі нашої галактики, дає нам інформацію, яка допоможе дізнатися про інші, більш віддалені галактики”, — говорить учасник проєкту Метью Хенкінс (Matthew Hankins) з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.

Завдяки знімкам обсерваторії SOFIA вчені також змогли побачити матеріал, яким живиться надмасивна чорна діра, розташована в центрі нашої галактики. Виявилося, що кільце діаметром близько 10 світлових років, що оточує чорну діру грає ключову роль в її живлені, оскільки воно збирає теплий матеріал, який в кінцевому підсумку буде поглинений.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button