Всесвіт

Астрономи знайшли найдальше магнітне поле галактики

Вчені виявили повністю сформоване магнітне поле в далекій галактиці, схоже за структурою на те, що спостерігається в сусідніх галактиках. Результати дослідження опубліковані в Nature.

Використовуючи Велику міліметрову/субміліметрову решітку Атаками  (ALMA), астрономи виявили магнітне поле галактики, настільки віддалене, що її світлу було потрібно більше 11 млрд років, щоб досягти Землі. Зараз астрономи бачать її такою, якою вона була, коли Всесвіту було всього 2,5 млрд років. Результати дослідження надали астрономам важливу інформацію про те, як виникли магнітні поля галактик, таких як Чумацький Шлях.

Вчені виявили повністю сформоване магнітне поле в далекій галактиці, схоже за структурою на те, що спостерігається в сусідніх галактиках. Поле приблизно в 1 000 разів слабкіше магнітного поля Землі, але простягається на відстань більше 16 000 світлових років.

Спостереження повністю розвиненого магнітного поля на такому ранньому етапі історії Всесвіту вказує на те, що магнітні поля, що охоплюють цілі галактики, можуть швидко формуватися.

Команда астрономів вважає, що інтенсивне зореутворення в ранньому Всесвіті могло зіграти роль в прискоренні розвитку полів. Більш того, ці поля, в свою чергу, можуть впливати на те, як будуть формуватися наступні покоління зірок. Співавтор дослідження і астроном Європейської південної обсерваторії Роб Айвісон зазначив, що дослідження надає більше даних про внутрішню роботу галактик, оскільки магнітні поля пов’язані з матеріалом, з якого формуються нові зірки.

Щоб зробити це відкриття, вчені шукали світло, що випромінюється пиловими частинками в далекій галактиці 9io9. Галактики наповнені пиловими частинками, і коли присутнє магнітне поле, порошинки мають тенденцію вирівнюватися, і випромінюваний ними світло стає поляризованим. Це означає, що світлові хвилі коливаються в певному напрямку, а не хаотично. Коли вчені виявили і завдали на карту поляризований сигнал, що виходить від 9io9, вони вперше підтвердили наявність магнітного поля в дуже далекій галактиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button