Технології

Найбільша у світі плавуча вітроелектростанція з’явиться у Британії

У Північному морі біля узбережжя Йоркшира, що на півночі Англії, з’явиться вітропарк потужністю 3,6 ГВт. Це буде не лише найбільша морська вітрова електростанція, а й перша у Великій Британії під’єднана до HVDC (високовольтної лінії постійного струму).

Саме початок прокладання першого експортного кабелю HVDC й ознаменував старт морських будівельних робіт, повідомили в компанії Dogger Bank, що займається будівництвом ВЕС.

Зазначимо, що проєкт будівництва цієї морської вітроелектростанції — це спільна справа Норвегії, Британії та Італії. Над ним працюють норвезький енергетичний гігант Equinor, британська енергокомпанія SEE Renewables та італійська Eni Plenitude.

Будівництво вітряної станції поділено на три фази по 1,2 ГВт кожна. Перший фундамент для вітряків і перші турбіни встановлять у 2023 році. Завершення будівництва всіх трьох черг заплановано на 2026 рік.

Щойно станція запрацює на повну потужність, вона зможе забезпечити електрикою 6 млн домогосподарств Великобританії, тобто приблизно п’яту частину.

Данська компанія NKT поставить і встановить наземний та морський кабель високої напруги постійного струму для всіх трьох етапів проєкту. Він з’єднає першу частину вітряної електростанції із сушею в Улромі. Довжина лінії — понад 130 км. Компанії ACE Winches з Абердиншира та LMR Drilling UK Ltd з Беркенгеда належать компаній, що допомагають NKT у цій роботі.

Кампанія триватиме протягом 2022 року, і в наступні роки розпочнеться робота над експортними кабелями Dogger Bank B в Іст-Райдінгу та Dogger Bank C у Тіссайді.

Турбіни моделі Halide-X продуктивністю 14 МВт виготовлять GE Renewable Energy. Одна така турбіна генерує до 74 ГВт*год електроенергії на рік, знижуючи витрати вуглекислого газу на 52 000 тонн.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button