Технології

Морські водорості зможуть замінити бульбашкове пакування

Новітнє речовина під назвою «агарових пластик» здобуло перемогу у конкурсі Lexus Design Award 2016, який проходить у Мілані (Італія) кожен рік. Відомому японському холдингу АМРАНКУ вдалося розробити екологічно чистий пластик, основою якого є агару — гелеподібна субстанція, що видобувається з морських водоростей.

Це виріб найчастіше прийнято використовувати у вигляді добавки в желе і морозиво, але воно має велику кількість застосувань в науковій сфері. Виготовляють агар за допомогою екстрагування з певних видів червоних і бурих водоростей.

При нагріванні, клітинні стінки рослин найчастіше порушуються, після цього рідину переміщують у різні формочки і піддають сушінню.

Японці проводили експерименти навіть з заморожуванням та пресингом для того, щоб вийшовший матеріал міг володіти різними властивостями — наприклад, агарових пластик може бути як м’яким, так і твердим. Завдяки цьому, розроблені проби дозволяють замінити цілий ряд пластиків, включаючи пакувальні матеріали — пінопласт і так сильно улюблену всіма повітряно-бульбашкову плівку. Після того, коли упаковка з агарового пластику втрачає свою необхідність, вона сама по собі розкладається природнім способом, одночасно стаючи добривом для грунту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button