Технології

Найбільші датські міста купуватимуть тільки електричні автобуси з 2021 року

Шість найбільших муніципалітетів Данії тепер будуть закуповувати тільки електричні міські автобуси з 2021 року.

З цією метою міста Копенгаген, Орхус, Оденсе, Ольборг, Вейла і Фредериксберг підписали з Міністерством транспорту Данії Угоду про співпрацю в області клімату.

Електробуси для Данії

Вищезазначені муніципалітети взяли на себе зобов’язання закуповувати з 2021 року тільки автобуси, які не забруднюють навколишнє середовище, що, зрозуміло, містить як електричні, так і водневі автобуси на паливних елементах. За даними Міністерства транспорту, на частку секстету припадає близько чверті всього громадського автобусного транспорту.

З 3330 міських автобусів у країні близько 800 курсують в Копенгагені, Орхусі, Оденсе, Олборге, Вейла і Фредеріксбергу.

“Тому цілком природно, що вони повинні стати рушійною силою перетворення громадського транспорту”, – коментує угоду міністр транспорту Данії Бенні Енгельбрехт.
Енгельбрехт сподівається, що до ініціативи приєднаються і інші міста країни.

Копенгаген вже знаходиться у процесі поступової відмови від дизельних міських автобусів. Ще до укладення нинішньої угоди столиця Данії прагнула замовляти з 2025 року тільки електричні міські автобуси. Скандинавська метрополія взяла на себе зобов’язання спільно з одинадцятьма іншими великими містами, що входять у міську мережу C40. Тепер припинення використання міських автобусів, які забруднюють навколишнє середовище, набирає чинності на чотири роки раніше.

Тільки в березні Копенгаген оголосив про те, що перші автобуси на водневих паливних елементах вже поставлені і починають працювати. Крім того, Копенгагену, як і данське місто Оденсе, вже вдалося закупити значну кількість автобусів на електричних батареях, які зараз експлуатуються.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button